Devletin Bağışıklık Sistemi ve Yeni Dünya

Ekselansları Hanımefendi Prenses, Sayın Bakanım, Sayın Valilerimiz, Sayın büyükelçiler ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğimiz gibi çok önemli güvenlik kurumlarından teşrif eden çok değerli delegasyon, Katar Silahlı Kuvvetleri’nden bir temsilci, bir dost korgeneralimiz başkanlığında iki tuğgeneralimizden oluşan heyeti, yine uluslararası düzeyde katılım gösteren sivil ve resmî katılımcılar, ülkemizde bulunan diplomatik misyon temsilcileri, askerî ataşeler, güvenlik ataşeleri, çok değerli akademisyenler... Katılımızdan ötürü şükranlarımı arz ediyorum.
 

Türk Savunma Sanayiinin Geleceği Çalıştayı | Açış Konuşması

Türk Savunma Sanayiinin Geleceği
M. Vecdi GÖNÜL
Milli Savunma Bakanı
 
Sayın Başkan, Sayın Bakanlar, Muhterem davetliler, Değerli TASAM mensupları, Basınımızın mümtaz temsilcileri…

Bugün burada TASAM tarafından düzenlenen “Türk Savunma Sanayiinin Geleceği” konulu toplantıda sizlerle beraber olmaktan ve siz seçkin dinleyicilere hitap etmekten büyük mutluluk duyuyorum.

Güvenlik ve Savunma Reformu

2006 yılından itibaren “Türkiye'nin Stratejik Vizyonu 2023” başlığı altında geliştirdiğimiz ve Dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Gül'ün himayesinde başlattığımız Türkiye'nin Stratejik Vizyonu 2023 Projesi’nin “Stratejik Lokomotif  Sektörler”inden biri olan “Güvenlik Savunma ve Savunma Sanayii 2023” faaliyetleri ile sektöre dair çalışmalara başlamıştık. Dönemin Müsteşarı Sayın Murad Bayar Bey’in ve Sayın Bakanımızın da ilgileriyle ilk çalışmaları yaptık ve devam eden süreçte Yeni Müsteşarımız ve Bakanımız da yakın ilgilerini bizden esirgemediler, sağ olsunlar.  
YUKARI